AİRONN Kalitesi, İstanbul Finans Merkezi Ziraat Bankası Kuleleri’nde Bir Kez Daha Kanıtlandı

AİRONN Kalitesi, İstanbul Finans Merkezi Ziraat Bankası Kuleleri’nde Bir Kez Daha Kanıtlandı

Uluslararası standartlarda üretilen bir fanın istenilen performans değerlerini yerine getirirken az enerji tüketmesi ve ömür boyu maliyetinin düşük olması yeterli değildir. Bunun yanında konfor ve ileride oluşacak arızalar bakımından fan çalışırken titreşim seviyesinin uluslararası standartlar içinde olması gerekmektedir. Balanssızlık, eksenel kaçıklık, salgı, boşluklar ve aerodinamik etkiler fanlarda titreşimin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Aironn Havalandırma bu konuda oldukça hassas davranarak fanlarının kanatlarını ISO 14694 Grade 6.3’e göre balanslamaktadır.

ISO 14694 standardına göre fabrika ve saha devreye alma sırasında izin verilen maksimum titreşim değerleri birbirinden farklıdır. Fabrikada sert zeminde maksimum 2.8 mm/s olan değer, sahada devreye alma sırasında 4.5 mm/s’dir.

İstanbul Finans Merkezi Ziraat Bankası Kuleleri’nde, montajı yapılmış jet fan üzerinde yapılan ölçümlerde titreşim seviyesinin 0.2 mm/s olduğu Turner ve Kalyon İnşaat teknik ekipleri eşliğinde tespit edildi.

Aironn Havalandırma A.Ş’nin ürün kalitesi ve üretimdeki titizliği, bir mega projede daha onaylandı.