Yüksek Yargı Organımız Yargıtay’ın Yeni Hizmet Kompleksi’nin Tüm Bloklarında Aironn Fanları Var

Yüksek Yargı Organımız Yargıtay’ın Yeni Hizmet Kompleksi’nin Tüm Bloklarında Aironn Fanları Var

Yargıtay Başkanlığı, Yüksek Yargı Organımıza yakışır, kültürümüzü yansıtan mimarisi, enerji verimli ve çevre dostu kimliği ile yeni bina kompleksine kavuşuyor.

486.000 m2 proje alanı üzerinde 10 bloktan oluşan proje, ABD’de düzenlenen IV. Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu’nda düzenlenen yarışmada “En iyi Sürdürülebilir Ofis” kategorisinde 1. seçildi.

1 milyar 30 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen yeni yapı projesi, Yargıtay Başkanlığı’nın kurumsal kimliğini temsil eden sürdürülebilir bir kalkınma örneği olarak gösteriliyor.

Projenin peyzaj alanlarının altında; 75 bin 421 metrekarelik kapalı otoparkının yangın senaryosunda duman tahliyesi ve günlük havalandırma ihtiyacı için Aironn jetfan sistemleri tercih edilmişti. Projenin yapı bloklarında da tercih; Aironn teknolojisi oldu.

Aironn, Kartepe üretim ve test & laboratuvar kompleksinde, Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Kompleksi için, fan teknolojisinin sınırlarında, havalandırma, basınçlandırma, duman tahliye ihtiyaçlarının tümünü karşılayacak fan gruplarını üretecek.